Hakkımızda

Partnerlerimiz
riskonnect

Riskonnect’in ERM yazılımı, kuruluşunuz genelindeki tüm risklerin etkisini anlamanıza yardımcı olur.

Kitaplarımız

Alacak Riski ve Yönetimi
Türkiye Risk Raporu
Modern iç Denetim
Yönetişim Risk ve Uyum
Hile Denetimi Metodoloji ve Raporlama

Seminerlerimiz

Risk Yönetimi
Türkiye Risk Raporları
Alacak Riski
Pandemi Döneminde Risk Yönetimi
Suistimal Riski Yönetimi

Prof.Dr. Davut Pehlivanlı

Hakkında

Hakkında

İstanbul Üniversitesi İşletme Fakültesi İşletme bölümünden 2001 yılında mezun olan Davut Pehlivanlı, 2008 yılında “Kurumsal Risk Yönetimi Temelli İç Denetim ve Türkiye Uygulamaları” tezi ile doktor unvanını aldı.

Alacak Riski Yönetimi, Modern İç Denetim, Hile Denetimi ile Yönetişim Risk ve Uyum isimli kitapları bulunan Pehlivanlı’nın finans ve denetim alanında yayınlanmış çok sayıda makalesi vardır.

Pehlivanlı’nın patent süreci devam eden ve ilk aşamaları olumlu sonuçlanmış 3 adet patent başvurusu bulunmaktadır. Patent başvuruları; “Dinamik Risk Yönetimi Modellemesi Ve Senaryo Bazlı Muhasebe Altyapısına Paralel Senaryoların Çalıştırılması” ve “İşletmelerin Bakiyeli/Kredili Çalışma Düzeninde Risklerin Değerlendirilerek Önlenmesine İlişkin Bir Yöntem” isimli çalışmalardır.

Pehlivanlı, akademik ve uygulama faaliyetlerinin yansıra Türkiye’nin önde gelen bir Sivil Toplum Kuruluşunda “Kurumsal Kapasitenin Artırılması” isimli Avrupa Birliği destekli bir projenin liderliğini yapmaktadır. Sivil Toplum Kuruluşlarında kurumsallaşma, ERP ve süreç yönetimi, iç kontrol, iç denetim ve risk yönetimi çalışma alanları arasında yer almaktadır.

Pehlivanlı, 2014 yılında Doçent unvanını kazanmış ve çalışmalarını İstanbul Üniversitesi Siyasal Bilgiler Fakültesi bünyesinde devam ettirmektedir. Aynı zamanda, İstanbul Üniversitesi bünyesinde “Risk ve Denetim Araştırma Merkezi”nin kurulmasına öncülük etmiş ve İstanbul Üniversitesi Teknokent bünyesinde kurduğu “GRC Management” isimli ar-ge şirketi üzerinden algoritma ve yapay zeka tabanlı çalışmalarına devam etmektedir.

Çeşitli vakıf üniversitelerinde yüksek lisans ve doktora seviyesinde ders-seminer veren ve akademik çalışmalarını yürüten Pehlivanlı geçmişte bir bağımsız denetim firmasında ve Türkiye’nin önde gelen bir şirketler grubunda iç denetim, risk yönetimi, ERP süreç danışmanlığı, kurumsallaşma ve teknoloji danışmanlığı hizmetleri vermiş ve uygulamanın içinde yetişmiş bir akademisyendir.

Dersler

  • Denetim, Lisans
  • İç Denetim ve Hile Denetimi, Lisans
  • İç Kontrol, Lisans
  • İç Denetim Teori ve Uygulama, Yüksek Lisans
  • Hile Denetimi ve Uygulamaları, Yüksek Lisans
  • Risk Yönetimi ve Perakende Sektör Uygulamaları, Yüksek Lisans
  • Risk Yönetimi ve Lojistik Uygulamaları, Yüksek Lisans
  • Kurumsal Risk Yönetimi, Doktora
Raporlarımız

Türkiye Risk Raporu 2023
Türkiye Risk Raporu 2022
Türkiye Risk Raporu 2021
Türkiye Risk Raporu 2020
Bireysel Emeklilik Sistemi (BES) Risk Raporu
Fizibilite Raporları (Yem Üretimi, Makine gibi)

Translate »